search
top

Poradnik Do Gry Klondike

klondikePoradnik do Gry Klondike jest ciągle aktualizowany. Możecie zamieszczać tutaj w komentarzach swoje pytania i odpowiedzi. Najciekawsze z nich będą dodane na obecną stronę tak by ułatwić i pomóc w grze całej społeczności Klondike.

W grze Klondike poruszasz się za pomocą myszki. Podstawowe zadania wykonujemy klikając myszką w miejsce gdzie chcemy się przemieścić lub w przedmiot, który chcemy użyć. Wszystko da się „wyklikać” nie ma konieczności korzystania z klawiatury no chyba że chcemy napisać do kogoś wiadomość.

Gra Klondike Online tutaj…

Jak zacząć grę?

W rozpoczęciu przygody pomoże Ci wbudowany automatyczny samouczek, który przeprowadzi Cię przez szereg podstawowych opcji. Gra jest w j.polskim więc nie powinno być problemu. Na początku musisz wykonywać polecenia, zbierać myszką surowce do magazynu i kupować potrzebne rzeczy i materiały.

 • By przekopywać grządki siać i zbierać plony kliknij w dolnej części strony ikonę z łopatą. Następnie należy kliknąć w wolne obszary ziemi by Twój bohater zbudował tam nową farmę lub postawił jakiś obiekt. W momencie kiedy pole będzie przygotowane trzeba pójść na rynek i kupić nasiona. Klikamy jeszcze raz w nową grządkę i siejemy zakupione wcześniej nasiona. Ostatnim etapem jest zbiór plonów który dokonuje się również przez kliknięcie w nie.
 • By znajdować skrytki i zbierać skarby poszukaj drzewa lub usuń kamień, pojawi się następnie skrytka ze skarbami. Kliknij ją jeszcze raz by sprawdzić co kryje.
 • By handlować w sklepie wystarczy udać się do niego i wybrać towar, którym chcemy handlować. Można kupić tam ozdoby, nasiona, budynki, zwierzęta i szklarnie a nawet energię robotników nawozy i odzież.
 • Warto też od początku zaprosić znajomym do gry Klondike. Wspólna gra jest znacznie prostsza. Dzięki możliwości przeszukiwania farm znajomych Twój worek ze zdobyczami będzie większy kiedy ich liczba będzie wysoka. Ogólnie im więcej tym lepiej.
 • By oczyścić teren użyj Eskimosów. Należy kliknąć w sklepie Eskimosa by dać mu nowe zadanie. Trzeba regularnie zbierać wyroby z budynków by pracownicy mieli co robić.
 • By uzupełnić energię, która się zużywa poprzez aktywności, które wykonujesz musisz udać się do sklepu. Kupisz ją w specjalnej zakładce.

 

Do czego w grze służą Robotnicy?

Na górze ekranu znajdziesz przyciski oznaczone sylwetką człowieka i domu. Pod domem wyświetla się liczba miejsc dla znajomych robotników, którą możesz zwiększyć budując namiot, chatę lub hotel. Pod liczbą Eskimosa jest liczba zatrudnionych robotników.

 • Eskimosi – możesz ich w dowolnym momencie zatrudnić do pomocy podczas typowych w grze zadań. Nowych kupisz w sklepie.
 • Zatrudnienie znajomych – jeśli posiadasz znajomych w grze możesz ich również zatrudnić do pomocy. Wystarczy wybrać awatar znajomego i kliknąć opcje zatrudnij.

 

Ekspedycje

Aby wyruszyć na Ekspedycje należy wcześniej znaleźć mapę. Po znalezieniu mapy należy się dobrze przygotować do Ekspedycji.

 • Sanie – po kliknięciu w sanie otworzy się nowe okno z dwoma opcjami Uprząż i Bagaż. W dziale  uprząż znajdziesz wszystkie informacje o saniach, rodzaju karmy i jej ilości potrzebnej na jeden dzień drogi. Dowiesz się też jak długi dystans jesteś w stanie pokonać. W zakładce bagaż znajdziesz informacje co jest w twoich saniach i ile jest jeszcze wolnego miejsca.
 • Karmienie psów – to jedna z najważniejszych zadań podczas ekspedycji. Psy karmi się kaszą i rybami w zależności od ich maści. Jeśli masz aktualnie za mało żywności możesz kupić dodatkową używając szmaragdów.
 • Mapa – po kliknięciu w zakładkę mapy ukaże się mapa gry Klondike. Za pomocą okrągłych ikon oznaczona jest lokacja. Jeśli ikona się kręci znaczy to że aktualnie znajdujesz się w danej lokacji. Po najechaniu kursorem myszy na inną lokację zobaczysz dystans potrzebny do pokonania. Kiedy dana lokacja jest aktywna wystarczy kliknąć w nią i wybrać przycisk w drogę.

 

Inne informacje przydatne podczas gry w Klondike

 • Kamieniołom i tartak. W grze dostępna jest możliwość budowania kamieniołomu i tartaku. Są to podstawowe i niezwykle ważne surowce potrzebne do rozbudowy Twojej osady. Należy pamiętać by regularnie zbierać materiały wyprodukowane w kamieniołomie lub tartaku ponieważ jeśli ich liczba wzrośnie do 3 robotnicy przestają pracować. Robotnikami w tym przypadku są Eskimosi.
 • Magazyn – do magazynu trafiają wszystkie wyprodukowane i zebrane przez Ciebie materiały i złożą. Jeśli uznasz że jakiegoś przedmiotu masz za dużo możesz nim obdarować swoich znajomych lub sprzedać w sklepie.
 • Przygody – by gra się nie nudziła twórcy opracowali bardzo dużo ciekawych i wciągających przygód do wykonania. Za każdą poprawnie wykonaną przygodę otrzymasz sowite wynagrodzenie.
 • Kolekcje – w grze dostępne są rzadko spotykane przedmioty. Możesz je znaleźć lub kupić od znajomych. Stwórz swoją unikalną kolekcję.
 • Anulowanie ruchów – jeśli swojej postaci przydzieliliście za dużo ruchów do wykonania i chcecie to zmienić możecie użyć czerwonego ośmiokątu z krzyżykiem w prawej górnej części menu na rozwijanej liście.

 

top